Nikon Eclipse Ts2-fl označený OTUS je kompaktní fluorescenční mikroskop s intuitivním softwarem pro základní analýzu obrazu.

Nikon Eclipse Ts2-fl OTUS

Invertovaný mikroskop Eclipse Ts2-fl označený OTUS využívá špičkový optický systém Nikon CFI60 a LED osvětlení pro diaskopické i epi-fluorescenční zobrazování a nabízí brilantně jasný obraz. Kromě toho nově vyvinutá metoda pozorování kontrastu a vylepšená funkčnost zvyšuje její použití pro rutinní laboratorní práci. Software NIS Elements umožňuje základní zpracování a analýzu obrazu s možností o rozšíření o další moduly.

Hlavní vlastnosti:

  • Invertovaný mikroskop vybavený APC a vestavěnou 3-kanálovou LED fluorescencí
  • Vysoce citlivý monochromatický fotoaparát (QE 82%) a vysokým rozlišením
  • Software NIS Elements pro získávání a analýzu obrazu - počítání buněk, vícekanálová fluorescence, intenzita fluorescence, tvar buněk atd
  • Objektivy Plan Fluor 4x, 10x a 40x s velkou pracovní vzdáleností (široká nabídka i dalších objektivů)

 Efektivní a pohodlné pozorování

LED světelné zdroje a vestavěné diaskopické / epi-fluorescenční osvětlovací systémy zefektivňují a urychlují práci s mikroskopem.

Nikon Eclipse Ts2-fl

Rychlejší a jasnější obraz s LED osvětlením

LED světelný zdroj je připravený k okamžitému použití, což umožňuje rychlejší nastavení a konzistentní výsledky. LED diody také eliminují nutnost časté výměny žárovek, což uživateli šetří čas a peníze.

Nový kontrastní štít (volitelné příslušenství) navíc poskytuje možnost kvalitního fluorescenčního pozorování dokonce i v jasně osvětlených místnostech.

Intuitivní ovládání

Ovládací tlačítka na mikroskopu Nikon EclipseTs2-fl jsou intuitivně umístěna a usnadňují práci. s mikroskopem. Běžně používané ovládací prvky, jako jsou tlačítka pro zapnutí / vypnutí a přepínací tlačítka Diascopic / Epi-fluorescence, jsou pro snadný přístup umístěna na předním panelu těla mikroskopu. Tlačítka týkající se buď diaskopické nebo Epi-fluorescenční kontroly jsou rozdělena na levou a pravou stranu těla mikroskopu pro lepší přehlednost a intuitivní práci s mikroskopem.

Kontrastní technika „Emboss Contrast“

Emboss Contrast je efektivní a univerzální optická technika, která nevyžaduje nákladnou optiku. Emboss Contrast využívá pouze objektiv s jasným polem a dva posuvníky kontrastu a poskytuje pseudo-trojrozměrný obraz  pro silnější vzorky, jako jsou buňky iPS, které by běžnými metodami fázového kontrastu normálně trpěly halo efektem. Emboss Contrast je navíc kompatibilní se skleněnými i plastovými kultivačními nádobkami, což z něj činí velmi univerzální techniku pozorování.

Emboss Contrast

 

Snadno ovladatelný mechanický stolek

Vysoce výkonný mechanický stolek může pojmout širokou škálu lahviček a komůrek pro pozorování buněčných kultur. Nový design stolku také umožňuje pozorování mikrotitračních destiček. Kromě toho lze držák vzorku snadno vyjmout, aby se do něj vešly velké lahvičky.

Mechanický stolek pro Nikon Eclipse Ts2 PYGMY

 

Vysoce kvalitní diaskopické a Epi-fluorescenční pozorování založené na LED

Vysoce intenzivní LED zdroje se používají jak pro diaskopické, tak pro epi-fluorescenční osvětlení. Integrovaný objektiv fly-eye zajišťuje rovnoměrný jas v celém zorném poli.

TS2-fluorescence
Fluorescenční zobrazení

Kompaktní a vysoce stabilní tělo

Osvětlovací moduly včetně zdroje Epi-fluorescence byly hladce začleněny do hlavního těla mikroskopu. Výsledná kompaktní konstrukce je velmi odolná proti vibracím a poskytuje vysoce stabilní pozorování vzorků.

Port pro kameru je umístěn na boku mikroskopu, což umožňuje možnost paralelního pozorování a snímání obrazu.

Ts2-illumination
Volitelné příslušenství "Contrast Shield" chrání před světlem v místnosti a poskytuje snadnou a nízkonákladovou metodu pro dosažení kvalitního fluorescenčního pozorování i v jasně osvětlené místnosti.
Manuály a protokoly

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

HPST webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru