O tom, že analýzy na ICP-OES Agilent mohou být v porovnání s ICP spektrometry jiných výrobců o více než 55 % rychlejší a spotřeba argonu o 50 % nižší se již velká řada z Vás přesvědčila díky velmi úspěšným modelům 5100 a 5110, které byly na trhu od konce roku 2015 a v Česku je instalováno na tři desítky těchto spektrometrů. Na podzim roku 2019 Agilent Technologies znovu posouvá hranice možností atomové emisní spektrometrie s optickou detekcí a opět potvrzuje pozici skutečného lídra i v oblasti anorganické analýzy kovů.

Po velmi úspěšném uvedení revolučního atomového emisního spektrometru 5100 ICP-OES a Agilent 5110 ICP-OES přicházejí na trh nové a značně inovované modely atomových emisních spektrometrů s indukčně vázaným plazmatem. Jedná se o modely s označením Agilent 5800 ICP-OES a Agilent 5900 ICP-OES. Tyto modely přinášejí nový zdokonalený typ optiky s velmi inovativní technologií freeform kolimačních zrcadel, které díky špičkové povrchové úpravě (leštění abrazivními částicemi v magnetické lázni) lépe zaostřují světlo na fokusační zrcadlo a výsledkem je ostřejší zaostření (lepší rozlišení) a vyšší intenzita světla dopadajícího na povrch detektoru (vyšší citlivost měření) než kdy dříve. Novinkou je také 3. generace CCD VistaChip detektoru, který je díky svým unikátním schopnostem řízení integračních procesů stále nepřekonatelným detektorem pro ICP optické emisní spektrometry. 

Z on-line průzkumu mezi uživateli ICP-OES spektrometrů různých výrobců vyplynulo, že až 15 % vzorků je nutné znovu přeměřovat. Agilent přichází s novinkou, která s využitím funkce IntelliQuant 2.0 a automatickou nápovědnou pro volbu ideální emisní čáry pro daný vzorek eliminuje nutnost přeměřování a utvrdí Vás ve správnosti Vašich výsledků. Model 5800 přináší dvě dostupné varianty - VDV (tedy systém s vertikálním hořákem s možností dual view – tj. citlivého axiálního a robustního radiálního pozorování) a RV (systém s vertikálním hořákem s čistě radiálním pozorováním vodným především pro TRIBO analýzy maziv a olejů). Model 5900 jako jediný ICP-OES spektrometr nabízí unikátní technologii umožňující současné axiální i radiální pozorování plazmatu a zaručuje tak opravdu jedinečný výkon nezávislý na matrici vzorků, a to ruku v ruce s nejnižší spotřebou argonu. Nejnižší spotřebou argonu nejen papírově, ale reálně vztaženou na odvedenou práci!

Chcete vědět více o ICP-OES Agilent? Jsme tu pro Vás. Vzhledem k faktu, že nás práce velmi baví, rádi se s Vámi podělíme o naše zkušenosti a pokud si nejste jisti volbou, rádi Vám naše instrumenty předvedeme i na Vašich vzorcích a společně vybereme nejoptimálnější konfiguraci z hlediska aplikace i dostupného rozpočtu.

V případě dalších dotazů kontaktujte produktového specialistu Jan Marek, jan.marek@hpst.cz

Agilent 5800 ICP-OES VDV, RV

Agilent 5800 ICP-OES je optický emisní spektrometr určený pro vytížené laboratoře, které chtějí znovuzískat ztracený čas. Díky svému „ekosystému“ vestavěných senzorů, pomocí inteligentních...
Více

Agilent 5900 ICP-OES SVDV

Agilent 5900 SVDV ICP-OES je optický emisní spektrometr navržený pro vysoce vytížené laboratoře, které chtějí to nejlepší, co trh nabízí. S modelem Agilent 5900 si můžete být jisti, že...
Více

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru