Portfolio společnosti Peak

  • Genius: Řada Genius je určena především pro LC-MS a LC-MS/MS systémy a zahrnuje generátory dusíku, které jsou vybaveny vestavnými kompresory a jsou schopny generovat až 70 litrů dusíku za minutu. Některé generátory této řady navíc představují i zdroj suchého vzduchu. Mezi nejnovější modely určené pro systémy LC-MS/MS paří Genius XE 35 (35 L/min) a Genius XE 70 (70 L/min), u kterých lze v závislosti na objemu produkovaného dusíku dosáhnou čistoty až 99,5 %. U přístrojů LC-MS nachází uplatnění Genius SQ 24.
  • Infinity: Řada Infinity umožňuje zásobit dusíkem nejen jednotlivé LC-MS/MS systémy, ale i celé laboratoře. Tyto generátory mohou produkovat až 520 L/min, a to o čistotě až 99,5 %. Generátory řady Infinity nejsou vybaveny kompresory a některé modely vystupují i jako zdroj suchého vzduchu.
  • Solaris: Generátory řady Solaris nacházejí uplatnění především ve spojení s detektory ELSD a kompaktními LC‑MS systémy. V nabídce jsou modely Solaris 10 a Solaris XE, které produkují 10 a 35 litrů dusíku za minutu, a to o čistotě 95–99,5 %.
  • Precision: Dodávku plynů do GC laboratoří lze kompletně vyřešit prostřednictvím generátorů od společnosti Peak a jeho řady Precision. Jedná se o generátor vodíku (Peak Precision Hydrogen Generator), dusíku (Peak Precision Nitrogen Generator) a čistého vzduchu (Peak Precision Zero Air Generator). Oproti klasickým tlakovým lahvím přináší tato zařízení výrazně vyšší bezpečnost. Objem skladovaných plynů v laboratoři je minimální, generátory pracují za nízkých tlaků a jsou navíc opatřeny senzory, jež detekují netěsnosti a únik plynů, a v případě nutnosti tvorbu plynů zastaví. Plyn je dostupný vždy v čas potřeby, a to za vysoké a konzistentní čistoty. Generátory Peak Scientific se vyznačují kompaktními rozměry, mohou být vyskládány na sebe a jejich pořízení představuje jednorázovou investici. Provozní náklady jsou minimální. Tento způsob dodávky plynů je navíc šetrný k přírodě.

Vývojáři firmy Peak Scientific spolupracovali při vývoji generátorů modelové řady Peak Precision s techniky společnosti Agilent, a proto jsou generátory dusíku, čistého vzduchu a vodíku plně kompatibilní s plynovými chromatografy Agilent. 
Jako zdroj vzduchu pro generátor dusíku a generátor Zero Air lze použít vzduchový kompresor, který patří do stejné modelové řady. Lze tedy vytvořit kompletní sestavu, která dokáže zásobovat plynový chromatograf všemi potřebnými provozními plyny. Jak generátory, tak i kompresor se vyznačují stejnou šířkou a hloubkou. Vzniklá sestava tedy představuje kompaktní věž, která umožňuje ušetřit prostor v laboratoři.

Generátory pro specifické aplikace

  • UHP (Ultra-high purity) generátory dusíku: Pro vybrané aplikace lze použít generátory NG3000 a NG5000, které produkují 3 nebo 5 L/min dusíku o čistotě 99,9995 %.
  • TOC analýza: Generátory s označením TOC produkují čistý a suchý vzduch s minimálním obsahem oxidu uhličitého (< 0,1 ppm), a to pro přístroje umožňující stanovení obsahu organického uhlíku. K dispozici jsou dvě varianty, jedná se o TOC 1500 a TOC 1500 HP. Druhá z těchto variant se vyznačuje vyšší čistotou, protože navíc odstraňuje i uhlovodíky (obsah methanu < 0,1 ppm).
  • Generátory PG: Tato produktová linie zahrnuje generátory, které slouží k zásobování FT-IR analyzátorů čistým vzduchem.

Z ostatních výrobců generátorů plynů HPST, s.r.o., zastupuje ještě francouzskou společnost F-DGS, jejíž generátory vhodně doplňují portfolio předního výrobce Peak Scientific. Generátory F-DGS splňují nároky i některých méně standardních sestav instrumentů, či okrajových laboratorních aplikací.

V případě dalších dotazů kontaktujte produktového specialistu Daniel Sander, daniel.sander@hpst.cz

Peak Precision - generátor dusíku

Peak Precision Nitrogen Generator Tento typ generátorů získává dusík ze stlačeného vzduchu a čistí ho prostřednictvím adsorpce za měnícího se tlaku a použitím molekulových sít. Jak...
Více

Peak Precision - generátor vodíku

Peak Precision Hydrogen Generator Prostřednictvím těchto generátorů je vodík vytvářen hydrolýzou deionizované vody, a to za využití proton vyměňující membrány. Pro jeho provoz je nutné pouze...
Více

Peak Precision - vzduchový kompresor

Peak Precision Air Compressor Zařízení Precision Air Compressor je speciálně navrženo pro dodání vzduchu do generátorů dusíku (Peak Precision Nitrogen Generator) a čistého vzduchu (Peak...
Více

Peak Precision - generátor vodíku SL

Úspěšná řada generátorů vodíku Peak Precision Hydrogen byla rozšířena o model s přívlastkem SL. Tak jako ostatní generátory Precision Hydrogen od společnosti Peak poskytuje tento model...
Více

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru