11. 2. 2021
Jindřiška Dolinová, HPST, s.r.o.

Německý výrobce laboratorního nábytku a digestoří Waldner Inc. uvádí na trh nový typ laboratorní digestoře, který v rámci nabídky ostatních výrobců nemá v současné době konkurenci. Digestoř splňuje požadavky zákazníků na nižší provozní náklady a eliminuje fyzické bariéry v možnosti komunikace mezi uživateli laboratoře. Tuto digestoř výrobce nabízí, jak v klasickém provedení s ventilátorem na výstupu vzduchu z digestoře, tak v provedení Secuflow, které díky dodatečnému ventilátoru podporuje odvod těžkých par z prostoru pracovní desky.

Digestoř je vyráběna ve standardních katalogizovaných šířkách 1200, 1500, 1800 a 2100 mm a má novou šikmou konstrukci čelního okna. Průhledná zadní stěna digestoře přináší zcela jiné možnosti vzhledem ke světelným podmínkám v místnosti a v digestoři a možnost komunikace mezi pracovníky laboratoře v případě umístění digestoře ve středu místnosti.

Digestoře Waldner

 

Digestoře Waldner


Mezi inovace v rámci konstrukčních vlastností a volitelného příslušenství patří:

  • LED pásek okolo čelního okna, který vizualizuje alarm v případě nedostatečného průtoku vzduchu digestoří.
  • Čidlo pro sledování přítomnosti obsluhy před digestoří (Sash controller) minimalizuje provozní náklady související s dodávkou vzduchu do místnosti a odsáváním vzduchu z prostoru digestoře tím, že automaticky uzavírá okno digestoře v době nepřítomnosti obsluhy.
  • Okno digestoře lze otevřít nohou pomocí pedálu umístěného pod spodními skříňkami digestoře.
  • Úplnou novinkou je možnost nastavení výšky pracovní desky digestoře v rozmezí od 850 do 1000 mm. Nastavení lze provést mechanicky nebo elektronicky.
  • Inovovaný ovládací panel digestoře zobrazuje nastavené a aktuální hodnoty, intervaly preventivních kontrol, chybová hlášení a spotřebu energie.
  • Jako volitelné příslušenství lze využít systém odkládacích nádob a stojanů, které lze zavěsit jak uvnitř tak vně digestoře.
  • Čistící ubrousky nebo rukavice lze umístit do závěsného boxu na vnitřní straně dvířek.
  • Velmi zajímavým doplňkem je vestavěná kamera pro sledování procesů uvnitř digestoře a možnost jejich vzdálené kontroly, případně vzdáleného ovládání přístrojů uvnitř digestoře.
Digestoře Waldner


Stejně jako ostatní výrobky Waldner i tento produkt je podroben kontrolám kvality s příslušným certifikátem od německé certifikační instituce TÜV SÜD Management Service GmbH.

Webináře 

Záznamy proběhlých HPST webinářů věnujících se laboratornímu nábytku a technologii od společnosti Waldner jsou ke zhlédnutí zde 

Zdroj

Pro více informací kontaktujte produktového specialistu Jindřiška Dolinová, jindriska.dolinova@hpst.cz

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru