Nikon Eclipse Ti2 označený BUBO je špičkový mikroskop pro pokročilé zobrazování.

Invertovaný mikroskop Eclipse Ti2 označený BUBO poskytuje bezkonkurenční zorné pole 25 mm (FOV), které přináší revoluci pro vaše mikroskopická snímání. S tímto neuvěřitelným FOV maximalizuje Nikon Eclipse Ti2 - BUBO plochu snímače velkoformátových fotoaparátů CMOS bez kompromisů a výrazně zvyšuje propustnost dat. Výjimečně stabilní mikroskop Eclipse Ti2 je navržen tak, aby splňoval požadavky náročných uživatelů na zobrazování v super rezoluci a zároveň aplikace s vysokou rychlostí snímání díky unikátní hardwarové funkci "triggering".  V kombinaci s výkonným softwarem pro získávání a analýzu NIS-Elements je Ti2 úplnou inovací v oblasti zobrazování.

Nikon Eclipse Ti2 BUBO

 

Základní vlastnosti mikroskopu Eclipse Ti2 BUBO:

  • Špičkový plně motorizovaný inverzní fluoerescenční mikroskop pro nejpokročilejší buněčné aplikace

  • Perfect Focus System® - hardwarové automatické zaostřování pro udržení zaostření během dlouhodobých experimentů

  • Inkubátor nejvyšší kvality

  • Vysoce citlivá kamera (QE 95%) pro detekci nejslabších signálů

  • LED fluorescenční modul a filtry

  • Analytický softwarový nástroj - JOBS pro pokročilé vytváření vlastních pracovních postupů pro disign vlastního experimentu a analýzu dat, ideální pro "high content" screening živých buněk

Bezkonkurenčně velké zorné pole (FOV)

Jak se výzkumné trendy vyvíjejí směrem k rozsáhlým systémovým přístupům, roste poptávka po rychlejším získávání dat a vyšší propustnosti. Tyto trendy ve výzkumu usnadnil vývoj velkoformátových kamerových senzorů a vylepšení schopností počítačů zpracovávat data. Mikroskop Nikon Eclipse Ti2 BUBO se svým bezprecedentním zorným polem 25 mm poskytuje další úroveň mikroskopického pozorování a dovoluje maximálně  využívat nové technologické možnosti kamer, které se vyvíjejí rychlým tempem.

Nikon Eclipse Ti2 FOV

Souvislé osvětlení velké oblasti

Vysoce výkonné LED diody poskytují rovnoměrné osvětlení ve velkém zorném poli Ti2 a zajišťují jasné a konzistentní výsledky náročných aplikací, jako je například DIC s velkým zvětšením. Design "fly-eye" čočky poskytuje rovnoměrné osvětlení od okraje k okraji pro kvantitativní vysokorychlostní zobrazování a bezproblémové skládání obrázků v rámci post processingu.

FlyEye_Nikon
Zabudované čočky "Fly Eye" pro rovnoměrnou distribudci světla.

Kompaktní epi-fluorescenční osvětlení určené pro zobrazování velkého zorného pole (FOV) je vybavené křemennou čočkou s úpravou "fly-eye" a poskytuje vysokou propustnost v širokém spektru, včetně UV. Fluorescenční filtry o velkém průměru poskytují rovněž velká zorná pole (FOV ) s vysokým poměrem "signal-to-noice".

Nikon filtry o velkém průměru

Větší průměr optiky

Díky většímu průměru dráhy procházejícího světla je možné dosáhnout na zobrazovacím portu hodnoty 25 mm. Výsledné velké zorné pole (FOV) je schopné zachytit přibližně dvojnásobnou plochu oproti konvenční optice, což umožňuje uživatelům maximálně využít velkoformátové senzory, jako jsou detektory CMOS.

TubusObjektivu_Nikon
Zvětšený tubus objektivu

Objektivy pro velké zorné pole (FOV)

Objektivy Nikon vynikají ostrostí obrazu v celém zorném poli a poskytují vysoce kvalitní obraz od okraje k okraji. Využití maximálního potenciálu objektivů OFN25 výrazně urychluje snímání a sběr dat.

Objektivy Nikon
Objektivy Nikon

Kamery pro sběr velkoobjemových dat

Vysoce citlivá černobílá kamera DS-Qi2 a vysokorychlostní barevná kamera DS-Ri2 jsou vybaveny velkými obrazovými snímači CMOS o rozměrech 36,0 x 23,9 mm a 16,25 megapixelů, což umožňuje snímání s velkým zorným polem 25 mm.

Kamery pro mikroskop Nikon Eclipse Ti2

Nikon DS-Qi2_Nikon DS-Ri2 Nikon

Technologie digitálních jednookých zrcadlovek optimalizovaná pro mikroskopii

DS-Qi2

DS-Ri2

Apodizovaný fázový kontrast

Unikátní objektivy Nikon s apodizovaným fázovým kontrastem

se selektivními filtry amplitudy dramaticky zvyšují kontrast a omezují halo artefakty, aby poskytovaly detailní snímky ve vysokém rozlišení.

Apodized-phase-plate Buňky BSC-1

deska podizedphase je začleněna do objektivů APC

Buňky BSC-1 zachycené objektivem CFI S Plan Fluor ELWD ADM 40XC

Externí fázový kontrast Ti2-E

Motorizovaný externí systém fázového kontrastu umožňuje uživatelům kombinovat fázový kontrast s epi-fluorescenčním zobrazením, aniž by došlo ke kompromisu přenosu fluorescenčního světla tím, že obejde potřebu používat cíle fázového kontrastu. Například pro zobrazování fázovým kontrastem lze použít objektivy s velmi vysokou NA, kapalným ponořením. Pomocí tohoto externího systému fázového kontrastu mohou uživatelé snadno kombinovat fázový kontrast s jinými zobrazovacími modalitami, včetně slabě fluorescenčního zobrazování, jako jsou aplikace TIRF a laserové pinzety.

Lightpath Nikon PTK1 cells Nikon

Schéma světelné dráhy

  1. Základní jednotka okuláru se zabudovaným fázovým kroužkem

  2. Fázový kroužek

  3. Objektiv bez fázového kroužku

Epi-fluorescence a externí fázový kontrast: Buňky PTK-1 značené GFP-alfa-tubulinem zachycené objektivem CFI Apochromat TIRF 100XC Oil.
Snímek použit s laskavým svolením Alexey Khodjakov, PhD. Vědecký pracovník VI / profesor, Wadsworth Center, zdroj webové stránky Nikon

DIC

Vysoce kvalitní optika DIC společnosti Nikon nabízí rovnoměrně jasný a detailní obraz s vysokým rozlišením a kontrastem v celém rozsahu zvětšení. DIC hranoly jsou individuálně přizpůsobeny každému objektivu , aby poskytovaly nejkvalitnější DIC obraz pro každý vzorek.

Nikon_DIC Neuron DIC Nikon

Do objektivu jsou namontovány hranoly DIC přizpůsobené jednotlivým objektivům

DIC a epi-fluorescenční snímky: snímek neuronů (DAPI, Alexa Fluor® 488, Rhodamin-Phalloidin) s 25mm FOV, pořízený objektivem CFI Plan Apochromat Lambda 60XC a kamerou DS-Qi2
Foto s laskavým svolením Josh Rappoport,  Imaging Center, Northwestern Univ . a S. Kemal, B. Wang a R. Vassar, Northwestern Univ, zdroj web Nikon.

 

Automatická korekce objektivů (Ti2-E)

Změny tloušťky vzorku, tloušťky krycího skla, distribuce indexu lomu ve vzorku a teploty mohou vést ke sférické aberaci a zhoršení obrazu. Pro dosažení nejvyšší kvality obrazu se používají pro objektivy korekční límce, aby se tyto změny vyrovnaly. Přesné umístění límce je rozhodující pro dosažení vysokého rozlišení a vysokého kontrastu. Tento nový automatický korekční límec využívá algoritmus automatické korekce, který uživatelům umožňuje snadno dosáhnout přesného nastavení límce a dosáhnout tak vždy optimálního výkonu objektivu.

Harmonic-drive-mechanism_Nikon Super-resolution image Nikon

Automatická korekce objektivů u Nikon Eclipse Ti2 - vysoce přesné řízení pohybu korekčních objímek

Obrázek super-rezoluce (DNA PAINT): Buňky CV-1 exprimující α-tubulin (zelený) a TOMM-20 (purpurový) zachycené objektivem CFI Apochromat TIRF 100XC Oil.

 

Epi-fluorescence

Objektivy řady Lambda využívající patentovanou technologii Nano Crystal Coat od společnosti Nikon jsou ideální pro náročné vícekanálové fluorescenční zobrazování s nízkým signálem, které vyžaduje vysokou transmisi a korekci aberace v širokém rozsahu vlnových délek. V kombinaci s novými kostkami fluorescenčního filtru, které nabízejí vylepšenou detekci fluorescence a ochranu proti rozptýlenému světlu, jako je Noise Terminator, jsou objektivy řada Lambda skvělým řešením pro pozorování slabého signálu, jako je zobrazování jedné molekuly a to dokonce i  u aplikací založených na luminiscenci.

Luminiscence NIKON
Luminiscenční obrázek:
Buňky HeLa exprimující protein vápníku na bázi BRET, nano lantern (Ca2+).
Ukázka s laskavým svolením profesora Takeharu Nagai, Ústavu vědeckého a průmyslového výzkumu, Univerzita v Osace, zdroj web Nikon.

Volume contrast

Technika "Volume contrast" využívá k sestavení obrazu fázového kontrastu sérii obrazů světlého pole zachycených v různých hloubkách Z. Funkce Volume Contrast usnadňuje identifikaci buněk pro automatické počítání a analýzu. Protože tato metoda využívá zobrazování ve světlém poli, umožňuje funkce Volume Contrast šetrnou analýzu buněk, která je vhodná pro širokou škálu aplikací.

Poznámka. Pouze pro Ti2-E.

Výhody "Volume contrast" (VC)

Přesná identifikace neznačených buněk umožňuje přesnější automatické počítání buněk a měření plochy.

Bright fiels
Brightfield

 

Volume Contrast
Volume Contrast
HeLa buňky nasnímané s CFI S Plan Fluor ELWD 20XC

 

Cell counting
Identifikace buněk na obrázcích z fázového kontrastu
Buňky označené červeně jsou nesprávně identifikovány jako jeden objekt.

 

Volume contrast - cell counting
Identifikace buněk na obrázcích s použitím Volume Contrast (VC)
Buňky označené červeně jsou správně identifikovány jako tři samostatné objekty, což vede k přesnému počtu buněk.

 

 

Perfect Focus System

I ta nejmenší změna teploty a vibrací může výrazně ovlivnit stabilitu zaostření. Ti2 eliminuje posun v zaostření pomocí statických i dynamických opatření, aby byla možná věrná vizualizace nanoskopického a mikroskopického obrazu během dlouhodobých experimentů.

 

Water Immersion Dispenser

Dlouhodobé zobrazování s využitím PFS lze zlepšit pomocí díky použití objektivů s vodní imerzí a dávkovačem vody. Zásobník na vodní imerzi automaticky aplikuje příslušné množství čisté vody na špičku objektivu, čímž zabrání vysychání a přetékání kapaliny z objektivu během experimentů. Je kompatibilní se všemi typy objektivů pro vodní imerzi. Je důležitým pomocníkem pro dlouhodobé experimenty s vysokým rozlišením, vysokým kontrastem a aberací.

Kompatibilní objektivy

     CFI Apochromat LWD Lambda S 20XC WI
     CFI Apochromat Lambda S 40XC WI
     CFI Apochromat LWD Lambda S 40XC WI
     CFI Plan Apochromat VC 60XC WI
     CFI Plan Apochromat IR 60XC WI
     CFI SR Plan Apochromat IR 60XC WI
     CFI SR Plan Apochromat IR 60XAC WI

Dávkovač vodní imerze
Dávkovač vodní imerze

Pro více informací nás kontaktujte na dgg@hpst.cz

Brožury, Technické specifikace
Galerie

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

HPST webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru