29. 4. 2022

Vážení zákazníci, 

velice rádi bychom Vás pozvali na náš stánek na veletrhu analytické, měřicí a laboratorní techniky LABOREXPO 2022, který se letos koná nově v PVA EXPO Praha - Letňany v termínu 1.a 2. 6. 2022 (web akce)

Vstup na veletrh je bezplatný na základě registrace a volné vstupenky, kterou si můžete vytvořit již nyní zde nebo na místě po příchodu na veletrh.

Nejen, že budete mít příležitost potkat se s našimi produktovými a aplikačními specialisty, ale zároveň budete mít jedinečnou možnost seznámit se instrumentací a malým laboratorním vybavením a spotřebním materiálem z našeho portfolia. Dále budeme na našem stánku vystavovat standardní laboratorní digestoř od společnosti Waldner

S jakou instrumentací se budete moci na místě seznámit? 

A z malého laboratorního vybavení budeme vystavovat 

A nejen to, dále bychom Vás velice rádi pozvali i na přednášky Jitky Zrostlíkové, Jana Kováře a Jindřišky Dolinové, které budeme mít ve středu 1. 6. v průběhu dne v konferenčním sále 1. 

Možnost zhlédnout přednášky on-line na odkazu ZDE


Přednášky:

1. 6. 2022 od 11:40- 12:00
Jindřiška Dolinová, HPST: Příprava vzorků pomocí automatu Freestyle ve forenzních a toxikologických analýzách

Již více než dvacet let se zabývá německý výrobce laboratorních přístrojů LCTech GmbH vývojem, výrobou a prodejem přístrojů pro automatizaci přípravy vzorků před analýzou organických analytů chromatografickými metodami.
    FREESTYLE paří mezi nejuniverzálnější automaty pro přípravu vzorků na trhu a dokáže automatizovat několik různých i vzájemně provázaných technik pro přípravu vzorků. Jednou z těchto technik je i obousměrná extrakce na pevnou fázi (SPE), která je používána při zpracování biologických vzorků ve forenzních a toxikologických analýzách. Obousměrná extrakce zahrnuje nasátí vzorku od spodní části extrakčního lože v SPE kolonce směrem nahoru a následné protlačení vzorku sorpčním ložem v protisměru směrem shora dolů. Tato technika zajistí důslednou interakci analytů se sorbentem a snižuje množství rozpouštědla potřebného pro extrakci analytů z SPE kolonky. Automat FREESTYLE nabízí technické uspořádání bez možnosti kros-kontaminace vzorků. Vzorky lze po extrakci následně sbírat do laboratorního skla pro jejich následné použití pro další analýzy.
    Tato extrakční technika obousměrné SPE je užívána pro viskózní biologické vzorky jako je např. krev, moč, mozková tkáň při analýzách léčiv nebo zakázaných látek při dopingových kontrolách.

1. 6. 2022 od 12:00 - 12:20
Jan Kovář, Jitka Zrostlíková, HPST: Kapalinová chromatografie a hmotnostní spektrometrie pro robustní analýzu biomolekul: Agilent 1290 Infinity II Bio a 6545XT QTOF

Výzkum, vývoj a kontrola kvality léčiv na bázi biomolekul (tzv. bioléčiva) vyžaduje charakterizaci biomolekul pomocí kapalinové chromatografie s klasickými detektory nebo ve spojení s hmotnostní spektrometrií. 
     Biomolekuly přitom vyžadují jiný přístup k HPLC a MS analýze než klasické malé molekuly. Pro charakterizaci např. proteinů nebo monoklonálních protilátek je třeba provést řadu testů od stanovení intaktní hmoty přes analýzu nábojových stavů, agregace, mapování peptidů až po analýzu glykanů. Výše zmíněné postupy metody mohou vyžadovat specifické podmínky separace a detekce a stanovení může být náchylné na kvalitu použité instrumentace.
     Agilent proto vyvinul instrumentaci dedikovanou pro analýzu biomolekul. Pro separaci lze volit mezi Agilent 1260 Infinity II Bio-Inert HPLC s tlakovým limitem 600 bar nebo 1290 Infinity II Bio UHPLC s tlakovým limitem 1300 bar. Oba tyto systémy nabízejí vysokou inertnost povrchů, odolnost silným pufrům a rozsahu pH a jsou tak využitelné nejen pro biomolekuly ale také pro polární malé molekuly například fosfáty nebo organické kyseliny.
     QTOF 6545 XT AdvanceBio je potom hmotnostní spektrometr s vysokým rozlišením a přesnou hmotou dedikovaný pro analýzu biomolekul. Díky speciální konstrukci disponuje výbornou transmisí velkých molekul a vynikajícím rozlišením isoforem proteinů. Spolu se SW BioConfirm nabízí kompletní workflow pro charakterizaci proteinů a monoklonálních protilátek.

 


TOP PRODUKT veletrhu LABOREXPO 2022

Nenechte si ujít příležitost a seznamte se i s instrumentací v soutěži Exponát veletrhu, a to konkrétně: 


Přijďte za námi! Budeme se na Vás těšit ve středu 1. 6. a ve čtvrtek 2. 6. vždy od 9.00 do 18.00 hodin na adrese Výstaviště PVA EXPO PRAHA -Beranových 667, 199 Letňany: HALA 2

Přistup do areálu: Vstup C – vzdálený 3 min. pěšky od stanice metra Letňany - Trasa C (info: www.dpp.cz) nebo linkami autobusu 110, 140, 158, 195, 201, 269, 295 do stanice Výstaviště Letňany.

Organizační plánek pro návštěvníky zde 

Kompletní informace o veletrhu naleznete ZDE

Zdroj

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mail lenka.vlckova@hpst.cz

Těšíme se na setkání!

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru