Rychlosekvenční AAS spektrometr, který svým výkonem přesvědčí i skutečné odborníky!

Agilent 280FS AA je na trhu opravdovou špičkou a je dnes díky příznivně nastaveným cenovým podmínkám a špičkovému výkonu nejprodávanějším plamenovým AAS u nás. Model 280FS AA vlastní karusel s kapacitou pro 8 fixně uchycených lamp a zvyšuje tak výkon a snižuje provozní náklady. Jedná se o plně automatický hi-end spektrometr s deuteriovou korekcí pozadí, využívající uživatelsky oblíbený a velmi přívětivý software SpectrAA Base rozšířený a o nadstavbu SpectrAA Pro umožňující FS rychlosekvenční analýzy. Software je postaven na platformě oceněné odbornou veřejností v anketě pořádané při nejprestižnější analytické konferenci PITTCON.

Již v základním provedení nabízí Agilent 280FS AA automatickou selekci lamp a automatické nastavení průtoku plynů. Agilent 280FS AA využívá bezkonkurenčně propracovaný plamenově atomizační systém Mark 7 vytvořený s ohledem na maximální bezpečnost obsluhy a jednoduchost údržby. Zmlžovací komora systému Mark 7 je vytvořena z termoplastických materiálů a zaručuje tak dlouhou životnost a výbornou chemickou odolnost vůči kyselinám i organickým rozpouštědlům a díky systému „twist and lock“ umožňuje velmi snadnou údržbu. Jak je patrné z obrázku níže, do zmlžovače ani hořáku nevedou žádne hadičky s hořlavými plyny, jak je tomu u obyčejných AAS spektrometrů. Dosaženo je tím maximální bezpečnosti obsluhy a je tak eliminováno ryziko popálení vyplývající z možnosti vypadnutí hadičky vedoucí hořlavý plyn. Model 280FS nabízí automatické nastavování výšky hořáku pro optimalizaci pozorovací výšky každého stanovovaného prvku.

Pro maximální přesnost a dosažení nejlepšího poměru signálu k šumu využívá model 280FS prodloužané optiky s 330mm dlouhým monochromátorem a citlivějšího fotonásobičového detektoru  R955.

Model 280FS AA je uzpůsoben i pro použití v prašném a korozivním prostředí. Kompletní utěsnění optiky, ochranná vrstva křemene na zrcadlech, možnost promývání systému čistým vzduchem pro zamezení vniku korozivních par, to vše pro zaručení maximální životnosti spektrometru. Snadnost a rychlost výměny či adjustace lamp bez nutnosti odstranění opláštění přístroje je samozřejmostí. Automatizace pro snadnost měření a nízké náklady - automatická volba vlnové délky a štěrbiny, osm lamp ve fixní poloze pro rychlou a spolehlivou výměnu a funkce předehřívání další lampy šetří Váš čas a náklady.

Díky volitelnému příslušenství pro generování  studených par hydridů (VGA 77) je možné analyzovat stopová množství Hg a dalších hydridy tvořících prvků (As, Se, Sn, Bi, Sb, Te). S využitím doplňkového příslušenství ETC 60 k VGA77 je možné provádět stanovení těchto prvků bez plamene a tedy i bez nutnosti přítomnosti obsluhy.

Jasným standardem je možnost připojení velmi výkonného autosampleru SPS4. Autosampler SPS 4 je nejrychlejším samplerem ve své třídě s pohybem dávkovací jehly ve všech směrech. To přispívá ke k usnadnění práce, zrychlení analýz a vyššímu výkonu laboratoře. Autosampler SPS3 má 260 pozic pro vzorky + 11 pozic pro standardy + 6 pozic pro zásobní roztoky a nabízí velmi účinný proplach a regulované otáčky pro eliminaci mezivzorkové kontaminace. Automsampler je možný doplnit o uzaviratelný kabinet s možností odtahu.

Dále může být systém doplněn o příslušenství SIPS (sample introduction pumping systeme). Toto příslušenství umožňuje online kalibrace ředěním z 1 standardu, rychlé online ředění vzorků mimo kalibrační rozsah (až 200x), online spiking či přídavky ionizačních pufrů – provedení SIPS 10 (jednohlavé peristaltické čerpadlo) nebo SIPS 20 (dvouhlavé peristaltické čerpadlo umožňující míšení vzroku s jiným roztokm v průběhu měření a u systému FS umožňuje on-line přídavek vnitřního standardu).

Pokud máte představu o AAS spektrometru pro základní rutinní analýzy s možností přímeho ovládání i bez PC mohl by být vhodným řešením AAS spektrometr Agilent 55B AA.

Pokud jsou Vaše vzorky velmi různorodé a vyžadují individuální přístup, mohl by být vhodným řešením AAS spektrometr Agilent 240 AA.

Máte-li zájem o standardní AA spektrometr s funkcí rychlosekvenčních analýz a karuselem pro 4 lampy, pak je pro Vás v portfoliu Agilent Technologies připraven  spektrometr řady 240FS s atomizací v plamenu. 

Potřebujete analyzovat prvky s velmi nizkými koncetracemi? Pak jsou tu pro Vás modely 240Z/280Z s atomizací vzorků v grafitové kyvetě či duální systém AAS Duo pro současné analýzy na plameni i kyvetě.

Rychlý kontakt

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

HPST webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru